8 nejdůležitějších bodů pro Prahu 8

1. Myslíme na vás. Praha 8 má dnes více než sto volných neopravených bytů – pronajmeme je občanům, abychom tak zlepšili tíživou bytovou situaci i hospodaření s obecním majetkem.  

2. Bojujeme za vás. Nedopustíme vznik věžáků na místě samoobsluh na sídlišti Ďáblice ani výstavbu Kauflandu naproti Botanické zahradě. A stejně tak budeme bojovat za vaše zájmy u developerských projektů na Palmovce, Invalidovně, Rohanském ostrově a v Karlíně.

3. Staráme se o budoucnost vašich dětí. Založíme dětské skupiny a lesní školky pro předškoláky. Prosadíme elektronické zápisy do školek. Podpoříme jazykové výjezdy na školách. Podpoříme nápadité učitele a snížíme ředitelům byrokratickou zátěž. Zaměříme se na kvalitu škol a jejich zlepšování.

4. Chráníme vás. Zaměříme se na okolí stanic metra na Praze 8 tak, abychom se u nich všichni cítili dobře a bezpečně. Chceme bezpečnou dopravu, aby se rodiče nemuseli bát o děti na přechodech.

5. Žijeme tu s vámi. Ze zelené Prahy 8 uděláme květinovou. S profesionálními zahradníky připravíme výsadbu vhodných druhů květin i stromů. 

6. Dáme na vás. Každý rok vyčleníme v rozpočtu 10 milionů korun, o jejichž využití rozhodnou sami občané v programu Moje Osmička. Postaráme se o to, aby se projekty opravdu uskutečnily. 

7. Šetříme vaše peníze. Poctivě budeme zveřejňovat, za co a kolik utrácí Praha 8 peníze z vašich daní. Zprůhledníme pronájmy nebytových prostor pro podnikání. Prověříme podezřelé zakázky a smlouvy.

8. Jsme tu pro vás. Co je možné vyřídit z domu po internetu, kvůli tomu není třeba chodit na úřad. Náš starosta a naši radní budou mít na svých stránkách zveřejněná čísla mobilních telefonů.

Chcete vědět více?

Podívejte se na plnou verzi našeho volebního programu ZDE. Že vás nezajímají vzletné vize a koncepce? V tom případě se podívejte na konkrétní problémy a jejich řešení na mapě Prahy 8 ZDE.