Kdo jsme

Osmička žije (8žije) je uskupením nezávislých kandidátů, kteří se rozhodli zapojit do komunální politiky, protože si přejí, aby Praha 8 byla spravována profesionálně, vstřícně k občanům a poctivě. Do voleb 2022 kandidujeme ve spolupráci s uskupením nezávislých kandidátů PRAHA SOBĚ. Jsme vaši sousedé, kteří už nemohli nečinně přihlížet, jak Praha 8 nevzkvétá. Jak tu máme věčně nedostavěnou radnici na Palmovce, za kterou Praha 8 zaplatila Metrostavu přes miliardu korun. Jak tu máme nečistá a zanedbaná veřejná prostranství a okolí dopravních uzlů (Kobylisy, Ládví, Palmovka, Florenc a další). Nelíbí se nám špatné hospodaření s obecním majetkem (několik set prázdných obecních bytů, drahý nákup úklidové techniky a následný prodej pod cenou apod.) a veřejnými financemi (předražené veřejné zakázky)

O co usilujeme

Chceme, aby Praha 8 byla spravována poctivě, efektivně, k občanům vstřícně a bez ideologických válek.
Chceme se zaměřit na zlepšení veřejného prostoru a dobrou péči o zeleň, chceme v ulicích květinové záhony a ne odpadky.

Chceme kvalitní školství, ve kterém se budou dobře cítit žáci i učitelé, a ve kterém dobré školy inspirují ostatní, aby se nikdo nemusel za kvalitní školou stěhovat.
Chceme transparentní a férové jednání s developery, aby nová výstavba nebyla jen zátěží pro infrastrukturu.

Chceme funkční úřad, který komunikuje s občany osobně i elektronicky, ke všem přistupuje férově a dodržuje lhůty.

Chceme, aby v dopravě bylo pamatováno na všechny – chodce, cestující v MHD, cyklisty i ty, kteří potřebují jet automobilem. Doprava musí být bezpečná, abyste se nebáli pustit své dítě samotné do školy.

Chceme, aby Praha 8 byla místem živé kultury, která se bude odehrávat jak v kulturních domech, které nyní zejí prázdnotou (KD Ládví, KD Krakov), tak v dalších kulturních stáncích a na veřejných prostranstvích.

Jaké máme zkušenosti

Nyní jsme opozičním klubem v zastupitelstvu Prahy 8, který má osm zastupitelů: Tomáše Němečka, Ilonu Tůmovou, Vlaďku Vojtíškovou, Václava Stránského, Ondřeje Buršíka, Perlu Kuchtovou, Danu Blahunkovou a Jiřího Derfla. 8žije kandidovala v obecních volbách v roce 2018 jako sdružení nezávislých kandidátů a skončila třetí se 14,7 % hlasů.

Naše řady se však stale rozrůstají o nové lidi, o vás. Mezi námi jsou právníci, architekti, ekonomové, živnostníci, lidé se zkušenostmi z managementu, stejně jako mámy a tátové a lidé, kteří chtějí své životní zkušenosti nabídnout své obci.

Naším lídrem je Tomáš Němeček, právník a bývalý novinář, který za svou práci získal mnohá ocenění.

V těchto komunálních volbách kandidujeme společně s uskupením Praha SOBĚ, protože sdílíme podobný pohled na to, jak by mělo město vypadat a jak by mělo být vedeno, a protože si uvědomujeme, že mnoho věcí má přesah mezi politikou magistrátní a politikou městských částí. Lídrem uskupení Praha SOBĚ je Jan Čižinský, starosta Prahy 7, který ukázal, že je schopen racionálně hospodařit s veřejnými prostředky a dokázal v krátké době postavit nepředraženou, oceňovanou radnici a svou městskou část pozvednout.

Kontakt

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nám napsat na info@8zije.cz.