Do voleb na radnici Prahy 8 chceme kandidovat jako nezávislí kandidáti. K tomu potřebujeme podporu vás, sousedů. Zákon předepisuje, že musíme získat nejméně 7500 podpisů občanů Prahy 8.

Podpis pod petici znamená dát nám šanci kandidovat, nezavazuje 8žije a Prahu sobě volit.

Kdo může petici podepsat?

Ze zákona se počítají jen fyzické podpisy občanů s trvalým bydlištěm v Praze. Podepsat a jít k volbám mohou také občané EU přihlášení k přechodnému nebo trvalému pobytu v ČR s adresou bydliště v Praze.

Jak podepsat petici?

  • Vytiskněte si petici sami doma (ke stažení ZDE) nebo si petici a letáky vyzvedněte v nakladatelství Portál na Kobylisích. Napište nám prosím předem na ilona.tumova@praha8.cz, že se zastavíte.
  • Podepište se a nabídněte připojit podpis také rodině nebo kamarádům. Nebo se s námi vydejte sbírat do ulic. Kdy a kde máme naše petiční stánky, najdete tady (bitly.com/tabulka-sberu).
  • Petiční archy s podpisy prosím odevzdejte v nakladatelství Portál nebo na dalších petičních místech po celé Praze. Na každém podpisu záleží!

Podpis pro magistrát i městskou část

Do voleb 2022 kandidujeme ve spolupráci s uskupením nezávislých kandidátů PRAHA SOBĚ, která staví kandidátku na magistrát i jiné městské části. Také tam pro kandidaturu sbíráme podpisy od občanů, kteří mají kdekoliv v Praze trvalé bydliště. Na naší petici pro Prahu 8 proto najdete i petici pro magistrátní kandidaturu Prahy sobě. Moc vás prosíme o oba dva podpisy – jen ve spolupráci se spřátelenou silou ve vedení celé Prahy se nám doopravdy podaří proměnit i Prahu 8.