10 věcí, které jsme dokázali v minulém volebním období

Lidé ve sdružení Osmička žije mají jednu společnou vlastnost: jsou to akční lidé, kteří dotahují věci do konce.

  1. 1) I když jsme měli jen 3 zastupitele (z 45), dokázali jsme zastavit loupež za bílého dne: tedy pokus radních z ANO protlačit 7krát předražený nákup zanedbaného lesíku. Povedlo se nám to díky vlastnímu pátrání, jasné argumentaci a následné medializaci.
  2. 2) Neříkáme jen ne, ale předkládáme promyšlené plány. Proto jsme prosadili program na oceňování nejlepších učitelů, z nějž se stala každoroční Cena Eduarda Štorcha (Koalice si úspěch drze přivlastnila, ale když se na fotku v Deníku dobře podíváte, v poslední řadě uvidíte našeho opozičního zastupitele Tomáše Němečka, autora celé ideje…)
  3. 3) O Vlaďce Vojtíškové už zejména tlustí chlapci v městské radě zjistili, že ji není radno podceňovat: drobná mladá matka s dvěma tituly (a dvěma dětmi) nehne brvou, když na ni starosta nebo jeho zástupci útočí, a dál si trvá na svém. Takto prosadila vymalování podchodu na Ládví – a my si dobře pamatujeme, jaký byl na počátku proti tomu odpor… Letos však server Českého rozhlasu zařadil pandy na první místo mezi pět nejzajímavěji vyzdobených podchodů v Praze.
  4.  4) Jakmile se Václav Stránský do něčeho pustí, jen tak se nevzdává. Proto když v Karlíně zmizely v rámci „vylepšení“ kontejnery na tříděný odpad, naštval se a v rámci happeningu objednal jejich přistavení ze svého.
  5. 5) Zmapovali jsme 4 nevýhodné privatizace obecních domů v Karlíně a v Libni. Koalice ANO, ČSSD, KSČM a SZ při těchto prodejích nemilosrdně hodila přes palubu nájemníky. Díky medializaci se alespoň už neodvážili nic podobného zopakovat.
  6. 6) Ilona Tůmová umí dávat věci do pohybu: proto je dlouholetou spoluorganizátorkou Zažít Libeň jinak. Bez ní by logistika naší kampaně nemohla fungovat.
  7. 7) Ondřej Buršík, vedoucí bohnického skautského střediska, trpělivým vyjednáváním s radnicí dokázal prosadit vznik nové klubovny. Kdo dokáže uřídit skautské tábory, uřídí na radnici cokoli.
  8. 8) Jsme hrdi, že na naši kandidátku přestoupila Dana Blahunková. Než jí došla trpělivost a skončila v radě, prosadila projekt sousedských mikrograntů na zkrášlování okolí. Je to od A do Z její idea.
  9. 9) Architekt Ondřej Tuček je tvůrce krásných a citlivých staveb, které mění okolí. Podívejte se na jeho pavilon v Lounech. Pak pochopíte, proč ho odborná veřejnost chválí a proč chceme Ondřeje Tučka mít v zastupitelstvu.
  10. 10) Dalibor Šmíd spočítal stání pro lidi se zdravotním postižením v Kobylisích a Ládví: zjistil jejich nedostatečný počet a neuspokojivý stav. Magistrát posléze zjistil, že se problém týká celé Prahy. Michal Kalina tak dlouho urgoval u radnice opravu dětského hřiště v Bohnicích, až toho dosáhl.

Vaše reakce